Polskie Góry background

Schronisko "pod Orlicą"

Schronisko Orlica, zwane również pod Orlicą znajduje się na początku, jednego z najpiękniejszych zakątków Pienin, przełomów Dunajca. Wybudowane na skarpie wznoszącej się nad Dunajcem, położone jest na wysokości 520 m n.p.m. Położone 3 km od Szczawnicy jest doskonałą bazą wypadową na szlaki w rejonie Przełomów Pienińskich.

Schronisko Orlica

Schronisko Orlica (fot. Jerzy Opioła, Wikipedia)

Schronisko dysponuje 50 miejscami noclegowymi w pokojach od 2 osobowych do 12 osobowych. Część z pokoi wyposażonych jest w łazienki i telewizory. Ceny w trakcie sezonu (od 15 kwietnia do 31 sierpnia) od 26 do 35 zł, z łazienkami 43 zł. Poza sezonem od 24 do 30 zł, z łazienkami 35 zł. W czasie świąt, ferii zimowych, długich weekendów ceny ustalane są indywidualnie. Przed schroniskiem jest miejsce z ławeczkami, gdzie można usiąść i podziwiać okoliczne widoki, tak samo jak z tarasów przy pokojach.

Ze schroniska można wyruszyć szlakiem (niebieskim) na Palenicę. To świetny punkt widokowy na całe pasmo Pienin. Z centrum Szczawnicy kursuje na Palenicę kolejka linowa. Na szczycie znajduje się restauracja, tor saneczkowy oraz przygotowana trasa narciarska.

Kontakt

Polecane strony